O nas

Bzura

– rzeka średniej wielkości, zmierzająca przez niziny środkowo-polskie do Wisły jako jej lewy dopływ zasilająca jej wody. Na odcinku od Bednar do ujścia do Wisły koryto jest całkowicie naturalne. Płynąc tu po równinach, Bzura pracowicie tworzy zakola, zakręty, starorzecza. To wszystko wiemy.
Wielu mieszkańców jej dorzecza postrzega ją jako utrudnienie, kłopot, zagrożenie. Niektórzy łowią ryby, przesiadując na jej brzegach. Ale nawet wtedy nie widzą prawdziwej rzeki. Widzą tylko mały fragment nurtu, porośnięte brzegi. Dopiero, kiedy znajdziemy się na pokładzie łódki, pontonu czy kajaka i popłyniemy z brzegiem rzeki, zmienia się ona w prawdziwie magiczny sposób; ukazując całe swoje piękno. Mijamy powalone pnie drzew, głazy, katarakty, płycizny i głębie. Zachowując się cicho, możemy zaobserwować z bliska mieszkańców rzeki – piękne i niezwykle pracowite bobry, jaskółki brzegówki, ptactwo wodne, niezwykłą roślinność.
Mieszkańcy miejscowości położonych nad Bzurą po obejrzeniu filmów kręconych na tej rzece pytają gdzie są takie piękne okolice. Nie mogą uwierzyć, że to „ich” rzeka.

 
Spływ kajakowy, Bzura

Rawka

– to jedna z nielicznych prawdziwie dzikich rzek na Mazowszu.
Jest największym dopływem Bzury. Z ogólnej długości ok. 100km dostępna dla kajaków na długości około 60 km. Powinny to być jednak solidne kajaki, a pontonem raczej lepiej nie próbować. Chociaż niewielka, jest bowiem Rawka bardzo charakterna. Nurt bystry, wiele powalonych drzew, leżących w poprzek koryta, czasem tuż nad a czasem pod wodą. Nie wszystkie da się pokonać, czasem trzeba wyjść na brzeg i obejść przeszkodę. Brzegi natomiast bywają strome… Łatwo więc nie jest, ale za to co za wrażenia! Na znacznej długości Rawka płynie przez teren Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Można wiec napawać się wspaniałymi widokami i zażywać prawdziwego kontaktu z naturą.
Stosunkowo niedaleko od naszego gospodarstwa znajdują się miejsca dogodne do rozpoczęcia spływu kajakowego Rawką, a także do jego zakończenia – łącznie z urokliwym ujściem tej rzeki do Bzury. Można również kontynuować wyprawę korytem jej korytem.

 

O nas – Spływ kajakowy Magiczna Rzeka

Gospodarstwo Agroturystyczne Magiczna Rzeka

oferuje wypożyczenie kajaków, wioseł, obsługę transportową, sprzęt ratunkowy itp. Udzielamy informacji dotyczących ewentualnych miejsc startu i zakończenia spływu . Na ich podstawie Państwo sami organizujecie swoją zabawę. Umożliwimy Państwu odbycie takiej magicznej podróży, miłe spędzenie kilku godzin, wyciszenie i kontakt z naturą. Może także lekko podwyższony poziom adrenaliny.